când Pászkány schimbă antrenorul, dă asigurări cu o zi înainte că nu îl va schimba.
    deci se înțelege că Costa va rămâne.

• Elegant. Nu observasem asta. Parca ai dreptate.
      Sper ca CFR-ul sa si joace din primavara si nu sa se multumeasca cu adunat puncte. Costa are timp suficient si material bunicel.

2. uitasem ceva, apropo și de discuția despre arbitraje.
    a se remarca faptul că la meciul CFR-ului a fost trimis Hațegan, adică exact arbitrul care și-a bătut joc de CFR în meciul cu Petrolul, acum vreo 3 etape (gol anulat în mod eronat, henț în careu nepenalizat ș.a.m.d.).
    a se remarca și faptul că s-au arătat 3 minute de prelungiri, însă Hațegan a lăsat să fie 4:30, în condițiile în care n-au fost întreruperi în acele prelungiri, iar jocul era doar la poarta CFR-ului.
    să vezi sau nu un henț, fault etc. e una, depinde cum ești poziționat etc.
    dar să decizi prelungirea meciului ține strict de voință, nu de percepție.
    iar ce-a voit Hațegan e destul de clar.

• Ai dreptate cu prelungirea – am observat si eu. Au fost ceva trageri de timp si a hotarat ca mai lasa o faza. Faza lasata s-a prelungit cu un corner. L-a lasat si pe ala si asa s-a ajuns la 4:30.
      In afara de prelungirea de la final, n-am vazut nimic ciudat la arbitraj.
      In nici un caz arbitrajul nu justifica prestatia CFR-ului.